Spelrättsbörsen

På vårmötet den 28 april 2011 klubbades spelrättskonverteringen igenom vilket innebär att man behöver en spelrätt för att spela på banan. Gäller ej junior, studenter och de som är under 29 år.

Beslutet innebar vidare att varje fullvärdig medlem som valde att avskriva sitt lån på 12000:- fick, förutom en spelrätt, även ett värdebevis motsvarande en spelrätt att ge bort eller sälja. Värdebevisens giltighetstid var t.o.m. 31 december 2022 så de är inte längre giltiga. 

Kontakta kansliet för publicering.

När ni kommit överens om affär så fyller ni i en överåtelseblankett för spelrätt och lämnar in till kansliet.

Ann-Christin Isacsson 0708-88 69 68 stinaisacsson@gmail.com
Barbara Nalepa 0705-16 66 77 barbara@nalepa.se
Carl-Henric Nilsson 0733-32 02 00 carl-henric.nilsson@kunskapspartner.se
Gudbjörg Erlingsdottir 0733-16 66 82 Gudbjorg.Erlingsdottir@design.lth.se
Helene Jacobsson   helene.jacobsson67@gmail.com
Karl-Göran Thorngren   karl-goran.thorngren@med.lu.se
Lars-Åke Palm 0709-83 93 68 palm.techno@gmail.com
Margareta Thorngren 0739-86 29 26 maggan.thorngren@gmail.com
Peter Diestel 0705-12 38 96 peter.diestel@telia.com